publicspeaking.com.pl

publicspeaking.com.pl

indywidualne szkolenia zawodowe

indywidualne szkolenia zawodowe

Pamiętając Kurta Vonneguta, Jr

Kiedy spotkałem Kurta Vonneguta Jr. w 1988 roku pojawił się jako dziki włosach mruk w pognieciony garnitur rozparty w skrzydle oparciem w małej sali konferencyjnej w Rollins College w Winter Park na Florydzie. Linie na twarzy sprawiały, że wyglądał jak zmęczony i noszone jako ubranie, ale jego oczy błyszczały jak u dziecka.

To był mały, nieoficjalna konferencji prasowej przed swoim wystąpieniu jako gość specjalny w rocznym cyklu wykładów Kolegium – nieoficjalny, ponieważ Vonnegut zwróciła że tylko dziennikarzy studenckich uczestniczyć. Nie chciał kontrowersje lub konfrontacji z profesjonalnych dziennikarzy, tylko nieszkodliwe pytania młodych studentów do pisania.

Autor „Śniadanie mistrzów”, „Slaughterhouse-Five”, „Cradle Cat” i „God Bless You, Mr. Rosewater” Vonnegut dawna jeden z moich bohaterów literackich. Kilka jego powieści osiągnął ogromny sukces i udał się stać głównymi filmowanie.

Jako buff filmowej i niedawnej absolwentki dziennikarstwa szkoły, udało mi się dostać zaproszenie na wydarzenie. Mimo to, mój wydawca magazynu zaleca: „Ubierz młody i nie zadawać zbyt wielu pytań.” Więc wraz z garstką innych „studentów” Poznałem powieściopisarza najlepiej sprzedających, dramaturg i eseista, w przytulnym małym spotkaniu z dala od kamer informacyjnych i migające światła fotografa. Chociaż byłem tęsknota bombardować go pytaniami o stylu i treści jego pracy, musiałam grzecznie czekać na swoją kolej i ograniczyć moje zapytania do dwóch.

Vonnegut wystawiany pytania o jego motywacji.

indywidualne szkolenia zawodowe

„Wyszłam za mąż i miała dzieci,” powiedział.

O swojej inspiracji.

„Codziennie rano pracuję na krzyżówkę New York Times, aby słowa płynącego przez mój umysł.”

A o swoim rzemiośle.

„Nieważne, jak złamał jesteś, ani ile pieniędzy ktoś zapłaci za pewnego rodzaju opowieść, nie można dostarczyć materiał, jeśli nie pochodzi z serca.”

Artykuł napisany przez: